Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ЯК ДІЯТИ ПІД ЧАС ПАВОДКУ?

Date: 21 квітня 2023 о 09:42, Refreshed 21 квітня 2023 о 10:08

Почався паводок – що потрібно робити?
У першу чергу повідомте про себе рятувальникам на 101. Далі необхідно закріпити усі плавучі предмети зовні або прибрати їх у підсобні приміщення. Цінним речам під час паводку місце на верхніх поверхах або горищі.

Вимкнути! електрику і газ. Також погасити вогонь. Мобільний телефон без потреби не використовувати, його батарейка обов’язково стане в нагоді.

Поки є час, необхідно також допомогти сусідам, інвалідам, дітям та людям похилого віку.

Якщо надійшло сповіщення про евакуацію – одразу ж вирушити у вказане місце і зареєструватися там.

Що робити, якщо не вдалося евакуюватися?
Якщо дороги вже затопило, переходьте на верхні поверхи і дахи будинків, на дерева або інші піднесені предмети і чекайте на рятувальників або спаду води.
Перевірте, чи немає поблизу постраждалих, за можливості надайте їм допомогу.
Допомагайте людям, які опинилися у воді. Якщо людина тоне – киньте їй плаваючий предмет. Добираючись до потерпілого вплав, врахуйте течію річки. Якщо людина тоне і не контролює свої дії, підпливаючи до неї-  ззаду, захопіть за волосся і буксируйте до берега.
Остерігайтеся розірваних або провислих проводів.
Постійно подавайте сигнал лиха. Днем можна розмахувати добре видимим полотнищем, а вночі – подавати світловий сигнал, повідомляти про себе голосом або свистком.
При підході рятувальників не панікуйте і не перевантажуйте плавзасіб, не сідайте на край, виконуйте вимоги екіпажу.
Вибиратися самотужки із затопленої зони можна лише у безвихідній ситуації: якщо потрібно терміново надати медичну допомогу постраждалим, якщо є загроза затоплення верхніх поверхів (горища) і ви впевнені, що допомога не встигне. При цьому потрібно мати надійний плавальний засіб і знати, куди плисти.

Дії після повені, паводка:

• Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття.
  • Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку.
  • Обов'язково кип'ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.
  • Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезинфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території.
  • Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об'єму води на добу.
  • Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.
  • Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.
  • Все майно, що було затопленим, підлягає дезинфекції.
  • Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Comments:
Only authorized users can leave comments.